Egy kismadár délre repült, amikor beköszöntött a tél. Annyira hideg volt, hogy repülés közben a madár megdermedt, és a földre zuhant egy mezőn.
Ahogy ott feküdt, arra jött egy tehén és rápottyantott némi ürüléket.
A dermedt madár ott feküdt a meleg ürülékben, és kezdett felmelegedni tőle.
Csak feküdt a melegben és olyan boldog volt, hogy énekelni kezdett.
Arra jött egy macska, aki meghallotta a madáréneket.
Követte a hangot és eljutott a madárhoz, aki a tehéntrágyában feküdt.
A macska azonnal kiásta a madarat és megette.
A történet tanulságai:
1. Nem mindenki az ellenséged, aki sz..ik rád.
2. Nem mindenki a barátod, aki kiránt a sz..ból.
3. És ha nyakig ülsz a sz..ban, akkor a legjobb, ha halkan és megfontoltan cselekszel!
Ezért megfontolásra ajánlom ezt a felmérést, melyet a VG tett közzé e hónap elején, bár remélem, hogy alkalmi és rendszeres blog olvasóim kivételként erősítik a felmérésben megjelenő statisztikát.
A kutatás szerint az 5-9- főt foglalkoztató kis vállalkozások kockázata a legnagyobb, ők érzik magukat leginkább veszélyeztetve a nemfizetés miatt. Tény, hogy sokszor kényszerülnek a tényleges lehetőségeiknél magasabb kockázatot vállalni úgy, hogy annak valóságos mértékével csak utólag szembesülnek, amikor már késő.
Mint ahogy a példaként említett kismadár is a macska áldozatává vált, mert nem a megfelelő ?marketinget? alkalmazta a ?kellemes melegben? ugyanígy e kis cégek is sokszor átgondolatlanul vállalnak fuvarokat majd csak lesz valahogy jeligével.
Az APEH 2009-es statisztikája szerint a leírási veszteség átlagosan 2,4 % a kockázatosabb építőipar és fuvarozás természetesen e feletti szintet képvisel. Vagyis 100 millió Ft kiszámlázott árbevételből könnyen összejön 3-4 millió Ft be nem hajtható követelés egy – egy évben.
- Ha számodra is ismerős a VG felmérésben megfogalmazott probléma,
- Ha kicsi cégednek nagyobb biztonságot szeretnél,
- Ha képes vagy ezért érdemben cselekedni is,
akkor látogass el a www.networksped.hu oldalra és győződj meg arról, hogy számláidat tényleg ki fogják, és ki tudják megbízóid fizetni. A magyar megbízóidat most blog olvasóként ingyenesen ellenőrizheted.
Légy biztos benne, hogy
- Partnered nem áll felszámolás alatt,
- Partnered ellen nem indítottak csődeljárást,
- Partnered bankszámláját nem zárolták,
- Partnered cége létezik, és jogszerűen működik,
Amennyiben a fentiek rendben teljesülnek egy-egy megbízód esetében, akkor arról a partneredről ?a nincs negatív megjegyzés? jelenik meg.
Ez esetben az a jó hír, ha nincs rossz hír. Ha valamelyik megbízódnál felmerül egyik vagy másik esemény, annak valódi súlyát szakértő kollegánk rövid határidőn belül egy ingyenes telefonos tanácsadás keretében kielemzi.
Ajánlatunk során egyszerre maximum 1000 hazai partneredet tudjuk megvizsgálni. Amennyiben külföldi megbízóidat is szeretnéd ugyanígy átvilágítani, azt egyedi ajánlatunk visszaigazolását követően tudjuk megkezdeni. Pillanatnyilag ez a szolgáltatás a kelet-európai régióra vonatkozóan működik. Ilyen esetben a monitoring eredménye 7 munkanapon belül érhető el.
Szia Gábor! Gratulálok, nagyon tetszik amit létrehoztál, csak így tovább.
Szerény Zoltán, egy volt HC-s( 1979-1991 )
Szia!
köszönöm, melyik területen voltál?
Gratulálok az oldalhoz!
Megjegyzés: “Átvilágítás”- ami alapján történik a gyakorlatban az csak papír!
(Sajnos van benne tapasztalatom.) Hogy egy cég fizetőképes-e az nehezen derül ki! Magyarország, Kelet vagy Nyugat, teljesen mindegy. A “Kész átverés!” shownak bárki ki van téve, s a fuvaros huzza a rövidebbet, hiszen ő előlegez a megbízónak, s a jogi út mindenhol “göröngyös” s nem tudjuk hova vezet, hol van vége, csak azt, hogy még mindig mi “teszünk bele” pénzt, időt, energiát!!! – s a végén miénk a 0-nál is rosszabb MINUSZ!!!!
Üdvözlettel:
Pekker Mónika (egy pénzügyes)
Kedves Mónika!
Köszönöm a hozzászólását, a jelenlegi általánosan ismert gyakorlat szerint Önnek sajnos igaza van. Egy dolog biztos, hogy aki ebbe belenyugszik, az valóban úgy is jár mint a ?Kész átverés!? show. Pont erre írtam a mai blogbejegyzésemben, hogy “nem kell már feltalálni a meleg vizet”. Szerintem egyértelmű, hogy ez a gyakorlat nem tartható vég nélkül, pontosabban aki ezt követi, az a végén, és ez csak idő kérdése, elbukik. A kérdés elsősorban nem pénzügyi, ott csak a folyamat végeredménye látszik, hanem cégvezetési, vállalkozási kérdés. A probléma az, hogy ma már kevés az, ha valaki csak a fuvarozáshoz ért. Ha ezen kívül nem tud a cégvezetés még 8 különböző területet legalább közepes szinten átlátni és menedzselni, akkor a pénzügyesnek igaza lesz, mert az eredmények olyanok lesznek, mint amilyenek már most. Ebben Önnek a diagnózis szintjén teljesen igaza van.
A 8 egyéb terület: munkatárs kiválasztás, időgazdálkodás, kontrolling, marketing, értékesítés, gazdálkodás-pénzügyek, kommunikáció, és minimális informatikai tájékozottság (az átlag embernél ez magasabb szintet jelent). Ma 10 fuvarozó cégből 9-nél ezt a problémát látom, alapvető vállalkozási ismeretek hiányában volt gk-vezetők indítanak vállalkozásokat, amelyekben a felsorolt területek egyikén sincs átgondolt rendszeres képzés, mert ha lenne, akkor nem ez lenne a probléma. Én már annak örülök, ha találok egy olyan fuvarozót, aki nem azt válaszolja, hogy erre nekem nincs időm, hanem veszi a fáradtságot és utána néz 1-2 területnek. Egy korábbi bejegyzésemben írtam a tanácsadói szolgáltatás igénybevételének szinte nemlétező kultúrájáról, ami alapvetően a gondolkodással függ össze. Mindaddig amíg e fuvarozók munkahely és megélhetési forrásként tekintenek a cégükre vállalkozás helyett, addig nem is lehet változás. Vállalkozásként kezelni a cégét csak az tudja, aki ezen a területen folyamatosan képezve magát ténylegesen vállalkozóvá válik. Senki nem születik annak, de csak az lesz sikeres, aki ezt felismeri és tudatosan tesz is érte. Ezt én nyugodt szívvel írom le, mert átestem ezen a folyamaton még a 90-es években egy korábbi cégem kapcsán. (www.prodax.hu- ma schneider)
Számítok értékes kommentjeire a jövőben is,
üdvözlettel-Damásdi Tibor